טקס מבנה השש – על פי הספר "מקדש הלב- היזכרות" / ענת הר-לב אור
 

הסבר כללי- טקס מבנה השש מבוסס על סמל השש,זרע החיים, המהווה את החלוקה של השלם. מבנה השש הינו שש/ה נשים/גברים במעגל ואיש/ה במרכז, המהווה את מרכז המעגל. זהו סמל הבסיס של המעגל ומרכזו. מבנה השש השלם הינם שישה מעגלים מלאים, כלומר 42 משתתפים/ות , במבנה הנקרא "פרח החיים".

מהות טקס מבנה השש- טקס ברכות, טקס עוצמה לריפוי והעברת תדרים.

מיקום הטקס- הטקס יתקיים בטבע, במרחב, על האדמה. (הישיבה והעמידה יהיו על האדמה)

מהלך הטקס- כל אחד/ת שעומד/ת במרכז המעגל מברכ/ת את המעגל, את כל אחד/ת מהמשתתפים/ות במעגל, ואז הם/ן מברכים/ות אותו/ה. וכך מתחלפות כאשר כל פעם איש/ה אחר/ת נכנס/ת למרכז המעגל.
(שימו לב- בעיקרון הטקס מתקיים בעמידה, אך ניתן לקיימנו גם בישיבה למי שצריך)

תוכנית המפגש- כ 4 שעות:

פתיחה והיכרות, הסבר על מבנה השש, טקס מבנה השש, שיתוף במעגלים ומעגל סיום וארוחה קלה משותפת

***

השתתפות בטקס-  בעיקרון כל איש/ה יכול/ה להשתתף בטקס. אם יש מגבלה פיזית או נפשית כלשהי חשוב לידע אותי.

עלות- 150 ₪ ניתן לשלם בהמשך העמוד למטה

אוכל- שולחן שפע ממעשה ידינו. אוכל טבעוני. בכלים רב פעמים שלכן/ם.

שתייה- בכוס אישית רב פעמית או בקבוקים אישיים.

 ****

קטעים מתוך הספר "מקדש הלב- היזכרות"  על מבנה השש

"לפני צאתנו עמדנו במעגל, הזקנה הביטה בכל אחת מאיתנו, וכולנו הבטנו זו בזו. אחזנו ידיים והיינו חבוקות קרוב, אז הזקנה סימנה לי להיכנס למרכז המעגל. עמדתי באמצעו והן הקיפו אותי . הייתי כליבת פרח והן היו העלים,שישה עלי כותרת. חשתי את גופי מתרגש ונרעד. הן החלו מהמהמות שיר. עצמתי את עיניי וחשתי את תמיכתן ואהבתן עוברת אליי. הבנתי שזה יחזק אותי ויתמוך בי ובכולנו במסע הזה. השירה הסתיימה,והזקנה אמרה:"שש נשים אנחנו, המהוות את השלמות עבורך, מייצגות את השלם בחלוקתו. כל אחת היא כמחזור לבנה ויחד אנו מהוות את מחצית המחזור הגדול, את הזמן בין היום הקצר ליום הארוך, בין החום לקור, את מחצית המחזור בין השקיעה לזריחה. כל אחת מאיתנו מהווה חלק מהשש המלא. וכך ביחד כוחנו קיים, זכרו זאת והתחזקו מזאת. את מרכז המעגל השלם, מרכז השש, וכולנו עוברות דרכך ונפגשות בך ויוצאות הלאה ויוצרות את החלוקה. לאן שתנועי אנחנו איתך מחוברות אליך ודרכך, ומחוברות זו לזו. גם אם פיזית לא נהיה זו לצד זו בימים הקרובים, כוחנו נמצא במבנה הזה, זכרו זאת היטב, ובליבכן שאו את התמונה והסמל שלנו. פעם ביום נפגש לטקס שקיעה משלנו ובו נעמוד שוב כך בסמל הזה וניזכר בו. היו ברוכת בנותיי, מסענו מבורך ומקודש." פקחתי את עיניי ושמתי לב שהן דומעות. הבטתי בשש הנשים שסובבות אותי וגם הן דמעו והתרגשו. היה ברור שעוצמה רבה טמונה במבנה הזה ובמילותיה של הזקנה"

 ***

"עמדנו שוב במבנה השש, כשאני באמצע והן מסביבי. נשמתי עמוקות והרגשתי וידעתי שהפעם אני מחזקת אותן. הרגשתי את האמא נכנסת לתוכי ולוחשת לי : "היי ברוכה. ברכי את מעגל השש המלוות אותך בדרכך." הנחתי את ידיי על ראשה של הזקנה, וברכתי אותה. אחר כך העברתי את ידיי לזקנה השנייה וברכתי אותה. אחר כך העברתי את ידיי על ראשיי המלוות שלי , ועל ראשיי שתי הנשים הנוספות. כולן קיבלו את ברכת האמא. הן עמדו חבוקות וקרובות עוד רגע, ראשן מורכן מטה אל האדמה, ותחושת אחווה וחוזק מילאה את כולנו. הן הרימו ראשיהן, הבטנו כולנו זו בזו , ובדממה פנינו ללכת משם".

 ***

"...הזקנה הגדולה המשיכה את טקס השקיעה בטקס מבנה השש... עמדנו בקבוצות של שבע-אחת במרכז ושש מסביבה. טקס השישיות החל. הנשים שעמדו במרכז ברכו כל אחת משש הנשים של הצוות שלהן. הנשים אחזו ידיים ונעו כגוף אחד,שרות יחד את שירה של האמא הגדולה. כולן הביטו זו בזו ואני הבטתי בכל אחת ואחת. הרגשנו את עוצמתנו במבנה הזה. הזקנה הגדולה סימנה לשקט. השירה נעצרה. היא הורתה לכולנו לעצום עיניהן ולהקשיב לה-כך עשינו. ואז היא הסבירה שוב על מבנה השש,על השלם וחלקיו.כל אחת היא כמחזור הלבנה וביחד שש הנשים מייצגות את מחצית המחזור הגדול. את מחצית היממה בין זריחה לשקיעה. את הזמן בין העונה החמה לקרה. האישה במרכז מחזיקה את השש,כולן מחוברות אליה והיא מחוברת אל כולן, ויחד הן מהוות את המבנה השלם היציב והחזק...הזקנה סיימה לדבר, פקחנו עיניים והבטנו שוב זו בזו.כולנו דמענו והתרגשנו.

***

מסר החלוקה של השלם לשש- מתוך תקשור של ענת הר-לב אור

"לפני שהעיגול התחלק לשש הוא היה יכול להתחלק לכל דבר. המספר שש והצורה הזאת של החלוקה נוצרו עבור האדם. על מנת לאפשר לו להבין.על מנת שיוכל לחלק , למדוד ולהכיל את הבריאה. בין הבריאה ועד החלוקה הזאת שנועדה לאדם, היה עידן שלם של שלמות, של אחדות,של אי חלוקה ואי מדידה. לבריאה אין מדידה וחלוקה, אין לה צורך בכך.זה קורה לה באופן טבעי בהרמוניה. לאדם יש צורך במדידה של החלוקה הזאת על מנת להבין. שש זו הצורה הגבוהה ביותר, הקרובה ביותר לשלמות הקדומה. אם האדם יגיע אליה אז יוכל להרפות ממנה ולעבור למימד אחר בו אין מדידה של החלוקות, אז יוכל לראות את כל אפשרויות החלוקה של השלם העגול, את כל הרבדים, העומקים והמרחבים של השלם.

השלם מתחלק כל הזמן, בתנועה הרמונית, ללא הפסקה, בזרימה קבועה. השלם הוא רב מימדי ומלא רבדים שונים, שיכולים להראות בצורות שונות. מי שנאחז במדידת החלוקה והצורות לא יוכל להיות במימד המופשט. על האדם לשחרר את מגבלות המדידה הקווית, על מנת להתרחב לאינסופיות של השלם. שם יוכל להיעלם בתוך הריק ולהתאחד איתו שוב... בין ההתחלה למדידה וחלוקת השש יש עידן שלם שנשכח מכם וכעת אולי יוכל לחזור ולהתגלות כבעבר."

 

 
 
טקס מבנה השש

מחיר מחירון 
מחיר באתר - 150.00
דמי משלוח -  0.00
מחיר מלא (כולל משלוח וכולל מע"מ )  150.00

זמן אספקה (ימי עסקים)


התשלום הוא דרך PayPal, ניתן לשלם בכל כרטיס אשראי בין לאומי
(גם למי שאין חשבון ב
PayPal)
 
טקס מבנה השש
 
 


 

לתשלום בכרטיס אשראי
הערה: התשלום הוא דרך פיפאל, ניתן לשלם בכל כרטיס אשראי בין לאומי (גם למי שאין חשבון ב-PayPal)
______________________________________________________________________
ענת הר-לב אור  
טל: 04-9802288, הר חלוץ ,  E-mail:
anatharlevor@gmail.com